Vasario 16-osios minėjimas

Naujienos

„Dainuoju Lietuvą kaip džiaugsmą“  – Vasario 16-osios minėjimas

 

Vasario 16-oji ypatinga šventė visai Lietuvai, nuo pačių mažiausiųjų iki pačių vyriausių. Šiemet mūsų valstybė švenčia ypatingą jubiliejų, todėl Juodšilių seniūnijos bendruomenės socialinių paslaugų centras nutarė šią dieną paminėti ypatingai. Ruošiant minėjimą ne tik centro patalpos pasipuošė trispalvės simbolika, bet ir buvo parašytas bei įgyvendintas projektas kartu su aplinkinėmis gimnazijomis. Tai buvo nuostabus dviejų kartų, jaunimo ir senyvo amžiaus žmonių bendras projektas, kuris sujungė dvi kartas.

Vasario 15 d. iš pat ryto centro lankytojus ir gyventojus pasveikino Juodšilių „Šilo“ gimnazijos mokiniai. Toliau šventė tęsėsi Valčiūnų gimnazijoje. Čia centro senjorių liaudies ansamblis „Nostalgija“ (vadovė M. Kasperovič) kartu su gimnazijos jaunimu surengė šventinį minėjimą, kurio metu skambėjo gražiausios dainos tėvynei, eilės bei šokiai.

Toliau iškilmingas minėjimas nusikėlė į Juodšilių šv. Uršulės Leduchovskos gimnaziją. Čia taip pat nuostabiomis dainomis bei eilėmis susirinkusius džiugino pasipuošusios lietuviškais tautiniais kostiumais ansamblio „Nostalgija“ dalyvės. Valstybės himnu ir eilėmis prasidėjusią šventę tęsėme žodžiais, primindami Lietuvos nueitą kelią iki nepriklausomybės paskelbimo. Versdami istorijos puslapius, galėjome grožėtis nuostabiais mūsų Tėvynės kampeliais, rodomais skaidrėse, klausėmės dainų ir žodžių, skirtų tėviškei, gimtinei, Tėvynei. Skambėjo tautinė giesmė, buvo demonstruojami Lietuvos simboliai ir vaizdai. Mokiniai ir senjorai savo meilę tėvynei išreiškė dainuodami dainas, šokdami liaudiškus ratelius, deklamuodami eiles.

„Žmogus tarsi medis: šaknimis įsitvirtinęs į žemę, o šakomis į dangų. Ąžuolas yra lietuvių tvirtybės simbolis. Tad auginkime vaikus, kaip jaunus ąžuoliukus, kad jie augdami stiprėtų ir užaugtų galingais Lietuvos ąžuolais“. Tikimės, kad tokie bendradarbiavimai taps dažnesni ir dviejų kartų atstovai ir toliau bendradarbiaus kurdami ir įgyvendindami bendrus projektus.

 

Užimtumo specialistės Violeta Milevska-Burak ir Mirena Kasperovič

DSC_0817 DSC_0837 DSC_0840 DSC_0850 DSC_0930 DSC_0991 DSC_1026